Zařízení pro označování kosmetiky

Užitečné pro každého výrobce kosmetických obalů

Federální zákon o potravinách, léčivech a kosmetice definuje kosmetiku jako „výrobky určené k natírání, nalití, postříkání nebo nastříkání, zavedení do lidského těla nebo jiné aplikaci na lidské tělo za účelem očištění, zkrášlení, zvýšení atraktivity nebo změny vzhledu“.

Účelem požadavků FDA na označování kosmetiky je chránit spotřebitele před zdravotními riziky a klamnými praktikami a pomáhat spotřebitelům činit informovaná rozhodnutí ohledně kosmetiky, kterou hodlají koupit.

Kosmetika nemusí být označena ani inzerována s údaji, které naznačují, že FDA produkt schválila. To platí i v případě, že je výrobní závod registrován nebo je výrobek v souladu s dobrovolným kosmetickým registračním programem FDA.

Stručně řečeno, FDA vyžaduje, aby kosmetické štítky:

  • Totožnost produktu (co to je)
  • Čistý obsah (kolik je v balení)
  • Prohlášení o přísadě (z čeho je vyrobeno)
  • Jakékoli požadované varovné štítky (potenciální rizika spojená s použitím položky)

Výrobci kosmetických obalů vědí, že etikety jsou nezbytnou součástí marketingu kosmetiky, ale mají také informovat spotřebitele o zamýšleném použití produktu, přísadách, čistém množství a místě výroby nebo distribuce.

Protože kosmetické štítky přicházejí v různých tvarech a velikostech, existuje různé zařízení pro nanášení štítků, které splňuje různé požadavky. Multifunkční stroje na nanášení štítků vám umožňují zabalit, zalepit a nalepit vaše kosmetické výrobky rychlostí blesku.

Bez ohledu na obal kosmetiky, který je třeba označit štítkem, nejdříve hledejte nejlepší možnosti štítku a poté správné etiketovací zařízení. Nejlepší modulární etiketovací zařízení dokáže správně aplikovat váš typ štítku, přizpůsobit se rozměrům kontejneru a dokonale zapadnout do vaší výrobní linky.

Typy štítků kosmetiky

Štítky na balení kosmetických tužek a per

Z očních linek, krémových očních stínů, štětců na obočí a barev na rty můžete při pohledu dolů uličkou na make-up rychle najít nádoby ve stylu pera a tužky.

Podle společnosti Beauty Packaging poptávka po kosmetických tužkách a perech vzrostla a výrobci kosmetických obalů zintenzivňují svá opatření k vytvoření konkurenceschopných vzorů a ochranných obalů, které jsou zjevné proti neoprávněné manipulaci a které osloví zákazníky.

Štítky na balení kosmetických tužek a per

Kosmetické obaly na tužky a pera vyžadují zvláštní péči, protože je omezený prostor, ale na obalu musí být uvedeny všechny požadované informace, včetně ingrediencí, názvu produktu, barevných informací a dalších. Obvykle toho lze dosáhnout pomocí ovinovacího štítku a štítku s koncovou tečkou.

Zavinovací štítek pokrývá největší povrch většiny kontejnerů a může pokrýt celou délku produktu. Na štítek lze také přidat perforaci, aby se zajistilo těsnění, které se snadno otevírá a je zjevné proti neoprávněné manipulaci. Značkové zavinovací štítky mohou účinně zobrazovat všechny informace o produktu nařízené FDA. Štítky navíc mohou na uzavřený konec nádoby na tužky nebo tužky aplikovat tečkové štítky, které označují barvu nebo barevný kód.

Štítky na balení kosmetických tub

Krémy, krémy, korektory a vlasové výrobky dokonale zapadají do tuby určené pro snadné dávkování. Správný stroj dokáže rychle a přesně označit trubičkové výrobky, a to na přední i zadní straně nebo kolem celého kontejneru.

Ovíjecí etikety na kosmetických tubách poskytují jednoduchý jednodílný proces aplikace, který může rychle projet strojem s minimálním pohybem. Svůj obalový design můžete přizpůsobit tak, aby fungoval se zakřivením a zúžením trubice.

Štítky na balení kosmetických tub

Vzhledem k tomu, že většina trubek poskytuje povrchy zepředu a zezadu,, používá mnoho výrobců kvůli efektivitě dvoudílné štítky. Přední štítek se obvykle skládá z loga společnosti, názvu produktu, obsahu a dalších povinných informací, zatímco na zadním panelu je čárový kód, seznam složek a návod k použití.

Celotělový štítek na rukávu je intenzivnější než jiné možnosti štítkování, ale umožňuje upravit vzhled celé tuby shora dolů. Rukávy vyžadují zvláštní péči o umístění a aplikaci, aby byla zachována kvalita a konzistence.

Může & Jar kosmetické štítky

Plechovky, hliníkové plechovky, skleněné kosmetické nádoby a akrylové nádoby se v kosmetickém průmyslu často používají k ukládání vosků, krémů na obličej a dalších polotekutých produktů.

Plechovky a sklenice často získávají nepravidelné tvary, aby se na obalu kosmetiky ještě více zajímaly, včetně rozměrných výřezů a úkosů. Značení kosmetických nádob, jako jsou tyto, může být obtížné, ale horní a dolní etiketovací stroje lze kalibrovat, aby zvládly tuto práci. Horní a dolní štítky lze umístit současně pomocí štítku s dvojitým kotoučem a správné synchronizace.

Může & Jar kosmetické štítky

V případech, kdy horní nebo spodní část nádoby není dostatečně velká pro standardní štítek, je užitečné použít štítky s koncovými tečkami. Koncové body se často používají pro symboly, kódy, vzorníky barev nebo malý tisk.

Štítky na lahve s kosmetickou lahví

Válcové kosmetické lahve se používají pro širokou škálu kosmetických výrobků. Lahve s pumpičkou, lahvičky s krémem a spreje na vlasy jsou příklady lahví, které se často používají v kosmetickém průmyslu. Dodávají se také v různých velikostech a patří mezi nejuniverzálnější kontejnery dostupné na velkoobchodním trhu.

Štítky na lahve s kosmetickou lahví

Zavinovací stroj na označování lahví je ideální pro označování lahví s kosmetickými lahvemi. Je snadné s nimi pracovat a bezproblémově se pohybovat dopravníkem, když se produkty otáčejí dolů po lince. Pokud je láhev větší, může být lepší použít přední a zadní štítky.

Celotělové návleky lze také použít k utěsnění menších válcových nádob zakrytím celého povrchu. Lesky na rty a jiné výrobky často používají průhledné rukávy na tělo, aby předvedly barvu produktu a zároveň chránily obsah před manipulací.

Kosmetické kompaktní etikety

Kosmetické kompakty, které se používají pro pudrování, bronzer a oční stíny, vyžadují při označování zvláštní péči. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je horní a dolní etiketa aplikovaná strojem citlivým na tlak, který je navržen tak, aby používal správné množství tlaku, aniž by drtil nebo zničil nádobu nebo její obsah. Naštěstí dnešní etiketovací stroje umožňují automatizovaným technologiím vycentrovat dva štítky nahoře a dole bez vychýlení.

Kosmetické kompaktní etikety

Důležitost štítkovacího zařízení

Bez ohledu na to, jak rychle dokážete svůj kosmetický produkt naplnit do lahví, zavařovat nebo naplnit, celkový výkon může být omezen rychlostí, kterou označíte a uvedete na trh. Jednou z hlavních výzev, které zažívá mnoho výrobců kosmetických obalů, je tisk a aplikace etiket - ale existuje několik dobrých řešení etiket a možností etiketovacích strojů.

Etiketovací stroje se dodávají v různých cenových relacích, což se často zdá být zdrcující pro výrobce, vlastníky firem a provozní manažery, kteří pracují s omezeným rozpočtem. Efektivní etiketovací zařízení však může dramaticky zvýšit produktivitu a zaplatit za to, že okamžitě naplní náplň.

Účinnost

Většina výrobců kosmetiky obvykle začíná bez velkých počátečních kapitálových investic, takže pro zahájení výroby ručně opatří štítky svých produktů štítky. Přidání jednoho poloautomatického etiketovacího stroje, stolního nebo modulárního, však může zvýšit produktivitu téměř o 500%, což umožňuje označení až 150 kontejnerů za hodinu.

Plně automatické inline etiketovací stroje jsou fyzicky větší a o něco dražší než poloautomatické možnosti, ale mohou označovat až 500 kontejnerů za hodinu. Toto zvýšení efektivity umožňuje označovat více produktů stejně přesným, ale rychlejším tempem.

Ať už balíte krém, rtěnku, podkladovou bází nebo kompaktní balení, správné etiketovací zařízení rychle ospravedlní své náklady.

Kvalitní

Použití poloautomatického nebo plně automatického štítkovacího stroje dává majitelům kosmetických společností a výrobcům obalů možnost pokaždé přesně umístit dobře navržený štítek - a všichni víme, že štítek se skvělým designem a přesnou aplikací je zásadní marketingový nástroj.

Etiketovací stroje jsou rychlejší, konzistentnější a konzistentně přesné ve srovnání s ručním ručním popisováním. Nejlepší etiketovací zařízení zahrnuje stabilizátory, které zajišťují, že štítek je umístěn rovnoměrně a na stejném místě znovu a znovu bez svislého nebo vodorovného pohybu.

Náklady vs. Hodnota

I když se počáteční náklady na nákup nebo pronájem nového etiketovacího zařízení mohou zdát skličující, je nezbytné vyhodnotit všechny výrobní náklady, které mají dopad na váš provoz.

Například jednorázový nákup etiketovacího zařízení bude znatelně nižší než náklady na najmutí zaměstnance na plný úvazek pro použití štítků na výrobky. Pokud již máte pracovníky, kteří štítky připevňují ručně, automatizace procesu štítkování je uvolní, aby mohli provádět další naléhavé a profilovací úkoly.

Další důležitou součástí rovnice nákladů je snižování plýtvání a vadných produktů přicházejících z linky. Etiketovací zařízení je konzistentní a spolehlivé, takže je vyloučena lidská chyba a méně štítků je umístěno nesprávně, což šetří peníze. Je třeba něco chápat efektivitu a úsporu nákladů ve srovnání se skutečnou hotovostní cenou zařízení. V konečném důsledku je hodnota zařízení v mnoha významných ohledech vyšší než cena.

Hodnocení vašeho nastavení

Než si vyberete požadovaný typ aplikátoru štítků, znáte své výrobní cíle, vyhodnotíte aktuální nastavení a určíte správnou velikost stroje. To vám pomůže vybrat štítkovač, který vyhovuje vašim potřebám, bezproblémově zapadá do vašeho současného provozu a zefektivňuje váš proces.

Výrobní běh

Chcete-li správně vyhodnotit své potřeby, jasně určete své cíle v oblasti označování a výroby.

Začněte tím, že rozhodnete o množství a rychlosti, které má vaše kosmetika procházet montážní linkou. Zařízení pro nanášení štítků se dodává v různých rychlostních rozsazích, proto si vyberte takové, které odpovídá tempu, které vaše linka dokáže udržet.

Budete také muset vzít v úvahu potenciální prostoje, které by mohly nastat při změně aplikací označování (např. Přechod z ručního označování na poloautomatický stroj).

Jakýkoli etiketovací stroj, který si vyberete, přijde s klady a zápory, takže hledejte štítkovač, který bude pro vás snadné nastavit, používat a udržovat.

Prostor a vybavení

Jakmile budete mít na paměti jasné cíle pro množství produktu, které budete prosazovat vaší linkou a jakou rychlostí, podívejte se na vybavení, které se vejde do vašeho prostoru a bude snadno dostupné pro pracovníky. Mezi další úvahy patří stávající kompatibilita zařízení a celkový design balicí linky.

Vaše výrobní linka zahrnuje řadu strojů, jako jsou plniče, uzávěry a štítkovače. Z důvodu efektivity je nejlepší zakoupit etiketovací stroj kompatibilní s vybavením, které již ve své linii máte, abyste předešli problémům. Toto je také příležitost pro vás, abyste se rozhodli, zda chcete, aby váš etiketovací stroj odpovídal vašemu současnému strojnímu zařízení, nebo zda dáváte přednost volně stojícímu etiketovači.

Měli byste si vybrat štítkovač, který lze škálovat s výrobní linkou, jak se časem rozšiřuje a vylepšuje.

Úvahy o kontejneru a štítku

Od lahví s pumpičkou přes sklenice se šroubovacím uzávěrem až po plechovky s push-top, máte na výběr z mnoha možností nádob. Můžete si vybrat z výběru obalů, které jsou zjevné proti neoprávněné manipulaci a jsou odolné proti otevření dětmi a které splňují směrnice a předpisy pro balení, těsnění a označování.

Bez ohledu na typ kontejneru vaší společnosti, jakmile určíte rozměry, je čas rozhodnout o velikosti štítku, stylu a umístění. Nejoblíbenějšími typy jsou přední a zadní štítky, ovinovací štítky a štítky se smršťovacími rukávy.

Pokud víte, že vaše láhev bude mít neobvyklý tvar, budete muset najít etiketovací stroj, který dokáže správně etiketovat etikety na tyto jedinečné rozměry. Etiketovací stroje se dodávají v různých velikostech a typech, ale nemusí být nutně univerzální pro všechny aplikace etiket.

Kontejnery a štítky kvality

Pro ostrý a profesionální vzhled je nezbytný výběr vysoce kvalitních materiálů. Správný štítkovač sice dokáže označit vaše produkty skvělou prací, ale pokud použité kontejnery nejsou prémiové, mohou způsobit problémy, díky nimž bude váš produkt vypadat špatně.

Bez ohledu na to, co si vyberete, zkontrolujte, zda jsou kontejnery konzistentní. Nedokonalosti a nekonzistence ve velikosti a tvaru mohou způsobit nesprávné čtení štítkovače tam, kde je třeba štítky umístit. Pravidelně kontrolujte své kontejnery, zda nevykazují známky nekvalitní kvality, abyste je mohli vyřešit, než budou naplněny a nesprávně označeny.

Kvalita štítku je dalším faktorem, který určí vaše celkové výsledky. Štítky se dodávají z mnoha různých materiálů a při použití na kontejnery mohou používat různá lepidla nebo lepidla. Špatné štítky kvality jsou náchylné k roztržení, bublání, rozmazání a dalším poruchám výkonu štítku. Vyberte si známou a důvěryhodnou značku štítku a zamyslete se nad tím, zda dáváte přednost papírovému nebo syntetickému produktu.

Závěr

Při zvyšování své produkce, ať už jde o tužkové oční linky, krémové oční stíny, rtěnky, krémy, krémy, korektory, vlasové přípravky atd., S profesionálním štítkovacím zařízením, mějte na paměti všechna rozhodnutí, která budete muset učinit.

  • Vyhodnoťte svou aktuální výrobní linku. Určete počet kontejnerů, které vyžadují označení, a také prostorová a konstrukční omezení.
  • Jakmile si nastavíte některé výrobní cíle a získáte představu o tom, jak integrujete nové etiketovací zařízení, je čas jít nakupovat. Nákup etiketovacího stroje bude vyžadovat porovnání různých možností, včetně poloautomatických, plně automatických, stolních, vložených nebo rotačních. Budete také muset zvážit své materiály (např. Plastová láhev s pumpou s lesklými papírovými štítky), abyste zajistili, že vybraný etiketovací stroj bude fungovat dobře.
  • Pamatujte, že zvolené etiketovací zařízení bude také vyžadovat průběžnou údržbu a péči, aby zůstal funkční. Měli byste kontaktovat renomovaného prodejce a získat informace o jeho servisních smlouvách a dostupnosti dílů, abyste měli zdroje potřebné k udržení vašeho nového stroje v provozuschopném stavu.

Při manipulaci s výrobou a balením kosmetiky od začátku do konce je nezbytné mít spolehlivé etiketovací zařízení. Od výběru dodavatelů až po nákup nejvhodnějšího balicího zařízení - na tom všem záleží, pokud chcete dodat skvělý produkt, který osloví vaše publikum.

Efektivní využití automatizace, včetně tiskáren štítků a aplikátorů štítků, nabízí významné zlepšení produktivity a výkonu. Klíčem je však nalezení správného etiketovacího stroje. Než provedete nákup, ujistěte se, že jste vyhodnotili všechny potenciální etiketovací stroje z hlediska kvality, rychlosti a spolehlivosti.