Výběr partnera pro označovací zařízení

Vzhledem k tomu, že vinařský průmysl nadále roste - v letech 2014--2019 dosáhl podstatného růstu o 5,7% - vinaři a majitelé vinařství potřebují inovativní způsoby, jak své značky vyniknout, protože konkurence pokračuje vzestupnou trajektorií. Kreativní a jedinečné etikety na víno a etikety na vinné plechovky jsou jen jedním ze způsobů, jak získat pozornost a rozlišovat. Dobrou zprávou je, že existuje řada technologií označování, které pomohou vizuálně ovlivnit nadšence vína všude.

Vinařství se zaměřuje na zkušenosti pijáka vytvářením složitých a zajímavých avorů a v některých případech pomocí receptů ze starého světa. Popularita roste nejen v vzrušujících oblastech, ale i v organických vínech, vínech bez cukru a vínech s nízkým obsahem karbidu. Se starými i novými hráči na trhu - nemluvě o rostoucím trendu předplatného vína - je pro vinařství ještě důležitější označovat svá vína způsobem, který bude držet zákazníky a bude se pro ně vracet.

Zařízení na označování vín

Nynější trendy

Jak se zvyšuje počet vinařství, rostou také výrobní trendy, možnosti plnění a technologie označování.

Předpovědi pro vinařský průmysl vypadají jasně. Očekává se však, že zaměření na spotřebitele se mírně posune k upřednostňování kvality před kvantitou, což znamená, že identita značky a balení jsou významnými hnacími silami úspěchu.

V nedávném průzkumu ochutnávky vín bylo s účastníky sdíleno několik lahví na víno v ceně od 10 do 150 USD. Tady bylo objeveno.

• 82% respondentů si vybralo láhev vína na základě vzhledu etikety
• 65% bylo ovlivněno tím, jak drahé si mysleli, že víno vypadá
• 58% se staralo o vinařskou oblast
• 53% bylo ovlivněno tvarem a barvou lahve
• 46% dává přednost nákupu něčeho, co si užilo v minulosti
• 42% preferovalo ročníkové víno

Nynější trendy

Podle výsledků průzkumu je zřejmé, že to, jak lahve na víno vypadají, je pro spotřebitele důležité. To, zda skvěle vypadající štítek znamená zábavný a nepředvídatelný, nebo elegantní a sofistikovaný, může záviset na vašem cílovém trhu - ale v každém případě by vaše láhev na víno měla upoutat pozornost a sdělit kvalitu. To znamená, že vaše etiketa na víno vyžaduje správný design - a musí být řádně a důsledně dodržována, aby vaše láhev na víno vypadala co nejlépe online i na polici. Koneckonců, vaše značka vína má pouze 1,5 sekundy na to, aby zapůsobila.

Chcete-li upoutat pozornost nakupujících vín, sdělte na první pohled vysokou kvalitu svého produktu. Můžete to udělat tak, že vytvoříte skvělý design etikety s vínem, který nadchne milovníky vína a přiměje je, aby si vaše víno vybrali. Zde je několik návrhových prvků, které je třeba vzít v úvahu.

• Přemýšlejte o barvě láhve, barvě vína a barvě štítku. Jaké emoce chcete vyjádřit? Jasné barvy evokují veselost, energii a smělost. Tlumené barvy naznačují propracovanost a jemnost. Tmavé barvy slibují bohatou záři a intriky. Můžete dokonce zvážit umístění světlé etikety na tmavou láhev pro vysoce kontrastní efekt, který se vizuálně objeví.

• Volby písma a počet materiálu štítku také. Je váš vzhled minimalistický, elegantní, vintage, moderní nebo podrážděný? Budete chtít vybrat písmo, které nastaví správný tón, vybrat zajímavé kresby a vybrat texturu štítku, která podporuje vaši značku a charakter vašeho vína.

• Zvažte použití jedinečně tvarovaných etiket a obalů na víno. Možná dokonce uděláte extra kreativní míli a spojíte to dohromady s tematickým designem, aby vaše láhev, štítek, uzávěr a přepravní krabice byly koordinovány - nebo pokud máte finanční místnost, nechte si vyrobit vlastní etikety na víno.

• Zde jsou neužitečná běžná slova a fráze, které na etiketě vína nemají žádný užitečný účel a je třeba je ignorovat.

Poté, co jste přibili design etikety na lahvi s vínem, ujistěte se, že je váš proces označování optimalizován, abyste zajistili, že každá láhev má dokonale umístěnou etiketu.

Druhy štítkovacích zařízení

Který etiketovací stroj vám umožní vyrobit více vína za kratší dobu? Jste připraveni se zeptat na „svou“ hru na označování vín? Investice do stroje na označování vín, který vám pomůže zvýšit produkci při zachování kvality, může být právě to, co potřebujete, abyste udrželi krok s konkurencí.

Vinařství má několik možností značení lahví a konzervovaných vín. Obecně se stroje na nanášení štítků dodávají v manuálních, poloautomatických a automatických modelech. Znalost potřeb aplikace štítků a rychlosti výroby cílů pomůže zúžit výběr.

Druhy štítkovacích zařízení

Ruční etiketovací stroje vyžadují, aby pracovníci jednotlivě nalepili a aplikovali každý štítek.

Poloautomatické etiketovací stroje jsou ovládány ručním nebo nožním spínačem. Zaměstnanec naloží lahve na dopravník a poté stiskne tlačítko pro nalepení štítků. Tato metoda je rychlejší a konzistentnější než ruční ruční popisování.

V mnoha případech je poloautomatický zavinovací etiketovací stroj nejlepší volbou pro etiketování lahvového vína, protože vám umožňuje postupovat od malosériového vinařství až po plně automatický in-line etiketovací stroj bez nutnosti opravit vaše zařízení nebo stáčírnu.

Automatické etiketovací stroje mají rotační a in-line možnosti. Oba jsou rychlejší a přesnější než manuální a poloautomatické štítkovače. Řadové automatické etiketovací stroje poskytují obrovský skok v produktivitě a efektivitě. Jakmile jsou lahve nebo plechovky naplněny, mohou být nepřetržitě přiváděny do etiketovacího stroje, což má za následek zhruba 150 označených produktů za hodinu. Rotační štítkovací stroje jsou na špičce spektra, běží až 500 štítků za hodinu a poskytují dokonalou kontrolu a konzistenci umístění štítků.

Automatická etiketovací zařízení se pohybují v rozsahu schopností a ceny. Vyberte si takový, který nejen odpovídá vašim aktuálním provozním potřebám, ale může se podle vašich potřeb postupně zvyšovat.

Důležitost štítkovacího zařízení

Bez ohledu na to, jak rychle dokážete své víno nalít do lahví a označit, celková produkce bude omezena rychlostí, jakou jej můžete zabalit a dostat na trh. V tomto procesu je jednou z hlavních výzev mnoha vinařství tisk a aplikace štítků.

Etiketovací stroje na lahve mají různé ceny, což se majitelům vinařství, kteří pracují s omezeným rozpočtem, často zdá být ohromující. Přidání efektivního etiketovacího zařízení však může dramaticky zvýšit produktivitu a rychle se vyplatit okamžitým zvýšením výkonu.

Účinnost

Většina vinařství obvykle začíná bez velkých počátečních kapitálových investic, takže pro zahájení výroby musí každou lahvičku vína ručně označit.

Přidání jednoho poloautomatického etiketovacího stroje, stolního nebo modulárního, však může zvýšit produktivitu téměř o 500%, což umožňuje označení až 150 lahví za hodinu. Tyto menší štítkovače jsou cenově dostupnější pro nová nebo malá vinařství. Tyto možnosti také fungují lépe, pokud potřebujete konzistentně včas dostávat měsíční objednávky předplatného na víno.

Účinnost

Plně automatické in-line etiketovací stroje jsou fyzicky větší a o něco dražší, ale mohou označovat až 500 lahví za hodinu. Toto zvýšení efektivity umožňuje vinařství plnit více lahví, aniž by se ve fázi označování přihlásili zpět.

Protože stále více vína opouští stáčírnu a dostává se na trh, etiketovací zařízení investici více než ospravedlní.

Kvalitní

Použití poloautomatického nebo plně automatického etiketovacího zařízení dává vinařství schopnost pokaždé přesně umístit dobře navržený štítek. A všichni víme, že skvělý štítek, který je aplikován rovnoměrně a přesně, je zásadním marketingovým nástrojem.

Etiketovací stroje jsou rychlejší a umožňují konzistentnější umístění s menším počtem chyb než ruční ruční etiketování. Nejlepší etiketovací zařízení zahrnuje stabilizátory, které zajišťují, že štítek je umístěn rovnoměrně a na stejném místě znovu a znovu bez svislého nebo vodorovného pohybu.

Kvalitní

Náklady vs. Hodnota

I když se počáteční náklady na nákup nebo pronájem nového etiketovacího zařízení mohou zdát skličující, je nezbytné vyhodnotit všechny nákladové faktory, které ovlivňují vaše vinařství.

Například jednorázový nákup etiketovacího zařízení bude znatelně nižší než náklady na najmutí zaměstnance na plný úvazek k nanášení etiket na lahve nebo plechovky. Pokud již máte pracovníky připojující štítky, automatizace procesu štítkování je uvolní, aby mohli provádět další naléhavé nebo profilovací úkoly.

Další důležitou součástí rovnice nákladů je snížení plýtvání a vadných produktů přicházejících z linky. Etiketovací zařízení je konzistentní a spolehlivé, takže je vyloučena lidská chyba a méně štítků je umístěno nesprávně, což šetří peníze. Je třeba něco chápat efektivnost a úsporu nákladů ve srovnání se skutečnou hotovostní cenou zařízení. V konečném důsledku je hodnota zařízení v mnoha významných ohledech vyšší než cena.

Hodnocení vašeho nastavení

Před provedením jakýchkoli rozhodnutí o typu zařízení pro nanášení štítků, které chcete zakoupit, ohodnoťte své aktuální nastavení a určete, jakou roli bude štítkovací stroj hrát ve vaší stáčírně. Je také důležité stanovit parametry, které určí velikost a typ etiketovacího stroje, který potřebujete. To vám pomůže vybrat si etiketovačku vína, která odpovídá vašim potřebám, bezproblémově zapadá do vaší současné činnosti a zefektivňuje váš proces.

Hodnocení vašeho nastavení

Váš výrobní běh

Chcete-li správně vyhodnotit své potřeby, jasně určete své cíle v oblasti označování a výroby.

Začněte tím, že rozhodnete o množství a rychlosti, po které se má váš produkt pohybovat po řádku. Štítkovací stroje přicházejí v různých rychlostních rozsazích, proto si vyberte ten, který odpovídá rychlosti, kterou vaše linka dokáže udržet.

Váš výrobní běh

Budete také muset vzít v úvahu potenciální prostoje, které by mohly nastat při změně aplikací označování (např. Přechod z ručního označování na poloautomatický stroj).

Jakýkoli stroj na označování vín, který si vyberete, přijde s klady a zápory, takže hledejte štítkovač, který bude pro vás snadné nastavit, používat a udržovat.

Prostor a vybavení

Jakmile budete mít na paměti jasné cíle pro množství vína, které budete prosazovat svou linií a jakou rychlostí, dalším krokem bude nalezení vybavení, které se vejde do prostoru, který máte a bude snadno dostupné. Mezi další úvahy patří stávající kompatibilita zařízení a celkový design výrobní linky.

Prostor a vybavení

Vaše výrobní linka zahrnuje řadu strojů, jako jsou plniče, uzávěry nebo korky a štítkovače. Z důvodu efektivity je nejlepší zakoupit etiketovací stroj kompatibilní s vybavením, které již ve své linii máte, abyste předešli problémům. Toto je také příležitost pro vás, abyste se rozhodli, zda chcete, aby váš etiketovací stroj odpovídal vašemu současnému strojnímu zařízení, nebo zda byste chtěli volně stojící etiketovačku.

Měli byste si vybrat štítkovač, který dokáže držet krok s vašimi plnicími a uzavíracími stroji a zároveň se bude s růstem vaší společnosti škálovat.

Úvahy o kontejneru a štítku

Většina vinařství stále dává přednost používání skleněných lahví na víno. Skleněné lahve však mohou být drahé a těžké. Hliníkové plechovky, populární trend v ekonomickém odvětví vína, jsou lehčí a efektivnější z hlediska nákladů. Zatímco většina prémiových vinařství věří, že estetika a třídní faktor skleněné láhve vždy porazí hliníkovou plechovku. Podle pijáků vína ale obal nedělá rozdíl v tom, jak víno chutná.

Podle foodandwine.com slepý test chuti zjistil, že když 86 dospělých dostalo identická vína nalita do šálku, jedno z láhve a jedno z plechovky, 48,5% upřednostňovalo lahvovou verzi ve srovnání s 45,3%, kteří upřednostňovali konzervovanou verzi ( 5,8% nevykazuje žádné preference).

Bez ohledu na preference vaší značky, jakmile určíte, jaký typ nádoby budete na víno používat, je čas rozhodnout o velikosti, stylu a umístění štítku s vínem. Můžete si vybrat z předních a zadních štítků, ovinovacích štítků nebo štítků se zmenšeným rukávem.

Pokud víte, že vaše láhev nebo plechovka bude mít neobvyklý tvar nebo výrazné zúžení, budete muset najít etiketovací stroj, který dokáže správně etiketovat ffi x do těchto jedinečných rozměrů. Etiketovací stroje se dodávají v různých velikostech a typech, ale nemusí být nutně univerzální pro všechny aplikace etiket.

Kontejnery a štítky kvality

Pro ostrý a profesionální vzhled používejte vysoce kvalitní materiály. Zatímco správný štítkovač zvládne skvělou práci s označováním vašich plechovek a lahví, pokud použité kontejnery nejsou prémiové, mohou způsobit problémy, díky nimž bude váš produkt vypadat špatně.

Bez ohledu na to, co si vyberete, zkontrolujte, zda jsou kontejnery konzistentní. Nedokonalosti a nekonzistence ve velikosti a tvaru mohou způsobit nesprávné čtení štítkovače tam, kde je třeba štítky umístit. Pravidelně kontrolujte své kontejnery, zda nevykazují známky nekvalitní kvality, abyste je mohli vyřešit, než budou naplněny a nesprávně označeny.

Náhodným, ale výhodným způsobem, jak otestovat konzistenci šarže plechovek nebo lahví, je „čtvercový test“. K tomu postavte plechovku nebo láhev proti rovnému okraji nebo pravítku a pomalu jimi otáčejte. Pokud existují nějaké tvarové anomálie, uvidíte mezery mezi nádobou a rovnou hranou. Tyto drobné změny tvaru mohou stačit k ovlivnění přilnavosti a vzhledu štítků.
Nekonzistence mohou vytvářet bubliny pod štítkem. To může také ovlivnit štítky se smršťovacími rukávy.

Kvalita štítku je dalším faktorem, který určí vaše celkové výsledky. Štítky se dodávají z mnoha různých materiálů a mohou na ně používat různé lepidla nebo lepidla. Špatné štítky kvality jsou náchylné k roztržení, bublání, rozmazání a dalším poruchám výkonu štítku. Vyberte si známou a důvěryhodnou značku štítku a zamyslete se nad tím, zda dáváte přednost papírovému nebo syntetickému produktu.

Pamatujte, že špatně navržené a použité etikety snadno zjistí nadšenci vína, kteří ocení všechny aspekty kultury vína, včetně obalu.

Výběr partnera pro označovací zařízení

Výběr správného etiketovacího zařízení pro vaše víno bude záviset na více než jen na funkčnosti stroje. Při nákupu od výrobce nebo distributora etiketovacího zařízení s nimi také navazujete trvalé partnerství. Při výběru partnera pro označování je třeba vzít v úvahu několik věcí.

Výběr partnera pro označovací zařízení

Díly a servis

Díly

Při silném používání přirozeně podléhá všechna zařízení určité míře poruch. Je naprosto nezbytné, aby váš výrobce etiketovacích strojů měl po ruce náhradní díly a aby byly snadno dostupné. Čím déle je váš stroj vypnutý, tím méně produktu můžete ze dveří vytáhnout -
a čas jsou peníze.

Nezapomeňte se zeptat svého poskytovatele etiketovacích zařízení, pokud je známo, že se některé součásti opotřebovávají a jaká je čekací doba na výměnu. To vám umožní naplánovat jakoukoli údržbu nebo opravy, které bude třeba provést, aniž by to ovlivnilo váš běžný výrobní čas.

Servis

Klíčem k bezproblémovému chodu vaší vinné linky je zajistit, aby vaše etiketovací zařízení bylo po celou dobu své životnosti dobře udržováno a udržováno. Výrobce etiketovacího stroje by měl být k dispozici, aby vám zodpověděl jakékoli dotazy nebo připomínky a pomohl vám s řešením drobných problémů.

Nejlepší způsob, jak najít renomovaného prodejce, je požádat o doporučení ve vinařské komunitě. Když se podíváte na prodejce etiketovacích zařízení, zvažte včasnost jejich odpovědí, zda jsou jejich řešení důvěryhodná a zda jsou schopni poskytovat průběžné upgrady a nepřetržitou podporu. To vše bude důležité, protože vaše operace začne růst.

Kvalitní

Kvalitní výrobky by měly být cílem každého výrobce. Ne všechny společnosti však dodržují stejnou sadu standardů.

Abyste zajistili, že za své peníze získáte nejlepší hodnotu, zeptejte se svého prodejce na několik otázek ohledně postupů kontroly kvality dílů, oprav a nových strojů. Zjistěte například, jak testují stroje před předprodejem, a zeptejte se, jaký typ kontrol se provádí na použitých a repasovaných strojích, než je znovu prodají.

Investice, kterou dnes investujete do štítkovacího zařízení pro vaše vinařství, bude dlouhodobě záviset na podpoře a péči o zákazníka výrobce zařízení. Jako jejich zákazník chcete vědět, že stojí za svými výrobky tím, že poskytuje důkladné a užitečné odpovědi na vaše otázky, usnadňuje získávání dílů a dodržuje vysoce kvalitní standardy pro všechna jejich nová i použitá zařízení. Všechny tyto faktory budou mít vliv na to, jak dobře si váš etiketovací stroj vede nad těch prvních několik tisíc lahví a jak se rozšiřuje váš provoz s vínem.

Závěr

Při zvyšování produkce vína pomocí profesionálního etiketovacího zařízení mějte na paměti všechna rozhodnutí, která budete muset učinit.

• Vyhodnoťte svou aktuální výrobní linku a určete počet lahví nebo plechovek, které je třeba označit, a také prostorová a konstrukční omezení.

• Jakmile si nastavíte některé výrobní cíle a máte představu o tom, jak integrujete nové etiketovací zařízení, je čas jít nakupovat. Nákup etiketovacího stroje bude vyžadovat porovnání různých možností, včetně poloautomatických, plně automatických, stolních, řadových nebo rotačních. Budete také muset zvážit své materiály (skleněná láhev, hliníková plechovka, vinylové etikety, lesklé papírové etikety atd.), Abyste zajistili, že vybraný etiketovací stroj bude fungovat dobře.

• Pamatujte, že zvolené etiketovací zařízení bude také vyžadovat průběžnou údržbu a péči, aby zůstal funkční. Měli byste kontaktovat renomovaného prodejce a získat informace o jeho servisních smlouvách a dostupnosti dílů, abyste měli zdroje potřebné k udržení vašeho nového stroje v provozuschopném stavu.

Efektivní využívání automatizované technologie etiketování znamená významné zlepšení produktivity a výkonu pro vinařství jako celek.

Klíčem je však nalezení správného etiketovacího stroje. Než provedete nákup, nezapomeňte posoudit kvalitu, rychlost a spolehlivost všech potenciálních etiketovacích strojů.